Jaka jest rola witaminy D3 w zachowaniu zdrowych, mocnych kości (u osób dorosłych)?
15 kwietnia 2018
Na czym polega terapia komórkami macierzystymi LIPOGEMS?
15 kwietnia 2018

Jeśli chodzi o najważniejsze zasady przy uprawianiu sportów siłowych, to bardzo ważną rzeczą jest wykonywanie prawidłowo wszystkich ćwiczeń pod okiem trenera, które dopasowuje on zawsze do indywidualnych możliwości zawodnika.

Nie można nakładać na zawodnika zbyt dużego obciążenia. Należy również zwrócić uwagę na to, że każdy trening zawsze trzeba rozpocząć od rozgrzewki, a potem należy stopniowo zwiększać obciążenia, i to zarówno w czasie jednego treningu, jak i w trakcie całego życia sportowego.

Podkreślam, ważne jest to, żeby ćwiczyć pod okiem doświadczonego instruktora czy trenera. Istotna jest też w tym okresie, gdy mamy do czynienia z podwyższonym wysiłkiem fizycznym, zbilansowana dieta, czyli zawierająca dużą ilość protein i węglowodanów, tak żeby dostarczyć organizmowi energii i by była przy tym zachowana równowaga pomiędzy procesami anabolicznymi i katabolicznymi.

Trening wytrzymałościowy to przede wszystkim obciążenie dla układu krążenia i oddychania i jest to długotrwałe powtarzanie tych samych schematów ruchowych.

Trening siłowy może być ukierunkowany na osiągnięcie jednego z dwóch efektów, po pierwsze może to być rozwój masy mięśniowej (kulturystyka) albo po drugie rozwój siły i mocy (podnoszenie ciężarów). Taki trening angażuje głównie układ mięśniowy. Jest on również obciążeniem dla kości, stawów, więzadeł i ścięgien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *