Przeprowadzam na co dzień operacje w zakresie całego układu ruchu

(poza leczeniem złamań w obrębie kręgosłupa i miednicy

)

W ramach chirurgii ortopedycznej przeprowadzane są różnego rodzaju zabiegi operacyjne. Zabiegi te są wykonywane, jeżeli leczenie farmakologiczne i rehabilitacyjne nie przynosi żadnych efektów 1. Wśród zabiegów wykonywanych przez ortopedę możemy wyróżnić m.in. takie zabiegi jak: artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego ACL, rekonstrukcja więzadła pobocznego piszczelowego MCL, operacja cieśni nadgarstka, operacja palców strzelających czy też endoproteza biodra 2. Do jednych z najczęściej wykonywanych dużych zabiegów ortopedycznych należą m.in. zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego lub kolanowego

Zabiegi operacyjne w ortopedii są zazwyczaj bezpieczne, ale jak każda operacja, niosą ze sobą pewne ryzyko . Ryzyko związane z zabiegami operacyjnymi w ortopedii zależy od rodzaju zabiegu i stanu zdrowia pacjenta .

Przeciwwskazania do zabiegów operacyjnych w ortopedii mogą obejmować choroby układu krążenia, choroby płuc, cukrzycę, choroby nerek i choroby tarczycy .

Czas rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych w ortopedii zależy od rodzaju zabiegu i stanu zdrowia pacjenta. W przypadku większości zabiegów pacjent powinien spędzić kilka dni w szpitalu i następnie kontynuować rehabilitację przez kilka tygodni lub miesięcy .

Koszty zabiegów operacyjnych w ortopedii zależą od rodzaju zabiegu i miejsca, w którym jest on wykonywany.

Operacje stawu kolanowego
Zabiegi w obrębie stawu skokowego
Chirurgia łokcia
Chirurgia stawu biodrowego
Operacje stawu ramiennego
Zabiegi operacyjne w obrębie ręki
Chirurgia urazowa
Proloterapia
Zabiegi ambulatoryjne pod kontrolą USG

KONTAKT


tel. kom.:
604 378 770


e-mail: kontakt@tomaszpobozy.pl