Dobry ortopeda to suma doświadczenia i wiedzy

Jestem lekarzem ortopedą i doktorem nauk medycznych (2017). Posiadam specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu (2007).

Od wielu lat, na co dzień, skutecznie udzielam pomocy wszystkim zgłaszającym się do mnie chorym, u których doszło do różnych: schorzeń, zapaleń, urazów, uszkodzeń i zmian w obrębie stawów, mięśni, nerwów i kości. Pomagam w odzyskiwaniu sprawności fizycznej i przyczyniam się do poprawy jakości życia pacjentów, wykorzystując zarówno metody leczenia operacyjnego, jak i zachowawczego, w zależności od etapu i zaawansowania danej dolegliwości czy schorzenia. Zawsze staram się tak dobierać sposób postępowania, żeby był on jak najmniej uciążliwy dla cierpiącej osoby.

Doświadczony specjalista USG

Jestem doświadczonym operatorem. Rocznie przeprowadzam ponad 700 operacji ortopedycznych. Wykonuję zabiegi alloplastyki (wstawienie endoprotezy) stawu kolanowego, biodrowego, skokowego i ramiennego, jak również zabiegi artroskopowe w obrębie wszystkich stawów, np. naprawę uszkodzeń łąkotek i więzadeł w stawie kolanowym, naprawę uszkodzeń pierścienia rotatorów w stawie ramiennym. Wykonuję także inne, małoinwazyjne zabiegi, jak np. implantację spacera podbarkowego u pacjentów z nienaprawialnymi uszkodzeniami pierścienia rotatorów (w znieczuleniu miejscowym i pod kontrolą USG), odbarczenie nerwu pośrodkowego w zespole cieśni kanału nadgarstka, czy operacje haluksów w przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w stopie.

Zabiegii ambulatoryjne pod kontrolą USG

Od kilku lat z powodzeniem stosuję terapię z zastosowaniem komórek macierzystych, czynników wzrostu i kwasu hialuronowego. Ponadto, specjalizuję się w wykonywaniu zabiegów ambulatoryjnych pod kontrolą USG.

Oprócz Szpitala Medicover w Warszawie, w którym operuję pacjentów od początku jego istnienia (2009), a od 2014 roku pełniąc w nim również funkcję koordynatora ortopedii w Klinice Chirurgii, współpracowałem lub współpracuję z takimi wiodącymi ośrodkami w zakresie ortopedii, jak: Carolina Medical Center w Warszawie, Klinika Lekmed w Warszawie, Szpital w Makowie Mazowieckim i Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, w którym od stycznia 2017 roku pełnię funkcję koordynatora Oddziału Ortopedii i operuję pacjentów – zwłaszcza trudne, urazowe i wymagające natychmiastowej pomocy przypadki.

Badania USG stawów

Od ponad 15 lat moją pasją jest diagnozowanie schorzeń w obrębie stawów, z wykorzystaniem techniki ultrasonograficznej (USG). Jestem ekspertem w wykonywaniu i analizie wyników badań USG narządu ruchu. Od 2003 roku wykonałem kilkadziesiąt tysięcy takich badań, z wykorzystaniem różnego typu ultrasonografów. Swoją wiedzą w dziedzinie USG ortopedycznego od lat dzielę się z innymi lekarzami, prowadząc dla nich indywidualne szkolenia. Jestem również kierownikiem naukowym kursów z zakresu ultrasonografii układu mięśniowo-szkieletowego w znanych ośrodkach szkoleniowych, takich jak: CEMED w Warszawie, MSP Pakt w Katowicach, Akademia Ultrasonografii w Poznaniu. Ponadto, jestem recenzentem artykułów naukowych w czasopiśmie Journal of Ultrasonography.

Przez kilkanaście lat szkoliłem się w swojej dziedzinie i nadal cały czas to czynię w wielu ośrodkach krajowych i zagranicznych, z których wymienić należy tak renomowane kliniki i ośrodki, jak: Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu CMKP im. prof. A. Grucy w Otwocku, Klinika Ortopedii w Stolzalpe w Austrii, Klinika prof. Hubego w Monachium. Swoją wiedzę w zakresie przeprowadzania alloplastyki stawu kolanowego i biodrowego rozwijałem w Oxfordzie i w Stanach Zjednoczonych, u wybitnych specjalistów w tym zakresie: Adolpho Lombardiego, Harrego Schmaltz’a czy Keith’a Berenda. Odbyłem także wiele szkoleń i kursów w zakresie zaawansowanej chirurgii artroskopowej, m.in. kurs rekonstrukcji łąkotki z wykorzystaniem implantów kolagenowych w Tübingen w Niemczech, kurs rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego w Porto (klinika prowadzona przez dr. Da Silvę), kurs chirurgii artroskopowej stawu ramiennego i endoprotezoplastyki stawu ramiennego w Annecy we Francji (u doktora Lafosse).

Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie, przynosi pozytywne efekty w postaci wprowadzania i wykorzystywania przeze mnie innowacyjnych rozwiązań w technice operacyjnej. Jako pierwszy w Polsce wykonałem operację z użyciem preparatu JointRep™ - używanego do rekonstrukcji ubytków chrząstki (płynny polimer glukozaminy, zastyga w miejscu aplikacji tworząc bazę dla odnawiającej się chrząstki, luty 2014) oraz trzpienia Zimmer® M/L Taper Hip Prosthesis, stosowanego w alloplastyce stawu biodrowego. Prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce wykonałem operację z użyciem bezcementowej protezy stawu kolanowego z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego. Jako pierwszy na świecie w styczniu 2015 roku dokonałem wszczepienia spacera podbarkowego (InSpace™ Balloon) pod kontrolą USG (artroskopia służyła jedynie do potwierdzenia prawidłowego położenia spacera), a następnie z sukcesem przeprowadziłem kolejne zabiegi tego typu, stosując jedynie znieczulenie miejscowe połączone z blokadą nerwu nadłopatkowego u pacjentów z nienaprawialnymi uszkodzeniami pierścienia rotatorów stawu ramiennego.

W razie jakichkolwiek problemów ortopedycznych, zawsze służę Państwu swoją radą i pomocą.

KONTAKT


tel. kom.:
604 378 770


e-mail: kontakt@tomaszpobozy.pl